Ne húzd ki magad? Miért? Mert nem olyan egyszerű az, sőt az esetek nagy részében rosszul csináljuk. A rossz testtartásból csupán egy másik típusú rossz tartást hozunk létre. Esetleg máshol fog fájni, mint eddig… Testtartás terápia szempontjait tartsuk be. Nézzük a leggyakoribb példákat és hogy mit kell tenni a valóban könnyed helyes, fájdalommentes tartásért!
Gyakran nézed a földet séta közben, vagy a billentyűzetet, íróasztal lapját (varrás, vasalás, főzés, gyerekek… Mi van még lent?)? Hajlamosak vagyunk túlzásba vinni a fejlógatást, és amikor mégiscsak fel kellene nézni, megtörik a nyak, ami sérves tünetek produkál. TIPP: hajtsd le a fejed, majd fejtetővel nyújtózz amikor felemeled (ezzel a hátad is megnyújtózik).
Üléssorán, pl autóban kifejezetten fontos, pláne, ha előtte sokat néztél lefelé.
Nagyon sokan húzzák hátra a vállukat. Ezzel túl közel kerülnek a lapockák egymáshoz, illetve a gerinchez, túldolgoztatva a lapocka záró izmokat, amik igencsak fájnak ettől. Emellett elrejti a beforduló vállakat, amit onnan látunk, hogy a tenyér nem a test felé néz, hanem akár teljesen hátra fordulva. TIPP: Nyújtsuk a mellizmokat, hogy ne kelljen ellenük dolgozni folyamatosan. Ne mondjuk a gyereknek, hogy húzd ki magad, nézzük meg, inkább, merre áll a kézfeje…
A vállakat is gyakran tudjuk túlságosan lehúzni, amitől olyan fura háromszöget alkot a váll-nyak régió. Ez szintén tipikusan túlzásba esés. Nem szükséges zsiráf hosszúságú nyakat csinálnunk, szintén a lapocka körüli izmok bánják a dolgot. TIPP: csak fejtetővel nyújtózz, állat ne emeld, ne a nyakat nyújtsd és húzd le a vállad.
Tehát csoportos órán nem helyesen mondják kiindulási tartás beállításnak, hogy húzzuk hátra a vállakat, zárjuk a lapockát, ezeket felejtsük el. Semleges helyzetbe kell állítani, kinek lejjebb, kinek feljebb.. A helyes testtartás legyen könnyed, ne látszódjon rajtad, hogy húzod ki magad ?
Következő részben: súlyvonal és a támaszkodás (csípőre tett kéz, térddel/csípővel/könyökkel támaszkodás, falnak dőlés)
Fontos alapok bővebben, de általánosságban itt (ha nem bírod kivárni a következő részt ?)
0 hozzászólás