A bőrkeményedések elhelyezkedése nagyszerűen elmondja, hol van a gond! Harántboltozat süllyedésnél a lábujjak alatt, hosszanti boltozat esetén a sarkon (kívül, belül vagy a hátsó részén, ha túl magas..). A patikában, gyógyászti segédeszköz boltokban már a bőrelváltozásnak megfelelően válogathatunk, és talán nem is tudjuk, hogy nem a pedikűröstől fogunk csak megszabadulni, hanem akár feljebb lévő ízületek fájdalmától is. Korrigáljuk gyakorlatilag az egész testtartásunkat, amikor bütyök támasztót vagy bőrkeménydés védőt, esetleg tyúkszemtapaszt veszünk. Ha már ezer éve ott van az a fránya megvastagodott szaruréteg, akkor ne várjunk hamar változást, illetve érdemes azt eltávolítani, és figyelni, visszatér-e, ha korrigálunk. Másrészt, előfordul, hogy a térd vagy a medence annyira rosszul áll, és tényleg semmit nem érünk el csak ezzel az alátámasztással. Elsősorban manuális technikákkal és tornával orvosoljuk a problémát, a fentiek kiegészítő kezelésként szerepelhetnek, ha nagyon régóta fennáll a probléma.
Általában csak a lábfej-boka-térd-csípő-medence vonalon dolgozunk, ha lábboltozati süllyedést találunk, pedig ha már a medencecsontig eljutottunk, meg kell nézni, mi a helyzet fölötte, mert onnan is indulhatott a dolog. Lehet, hogy a hát terhelése miatt romlik a medence dőlésszöge, vagy a gyerekkorban nem kialakult/elromlott boltozat a hibás. Mindenesetre, ha rossz szögben hagyjuk, újra vissza fog állni. Ha egész nap ülünk vagy magassarkúban tipegünk, esetleg féloldalasan terheljük a lábat (akár sérülés, fájdalom vagy a munkánk jellege miatt), vagy túl nagy súly nehezedik a lábra (túlsúly, gyerekcipelés, fizikai munka…), ezekben az esetekben szintén kevés az egyszer helyrehozzuk, aztán jó lesz elgondolás mivel marad az ülőmunka, csak jobb kézzel tudunk dolgozni stb.. Hamarabb vegyük észre a jeleket, hogy megint fel kéne tuningolni egy kicsit a testünket, mielőtt újra elkezd fájni itt-ott, vagy egyre több helyen.
Sétáljunk mezítláb, egyensúlyozzunk padka szélén, edzhetjük a talpunkat nagy kavicsokon sétálva. Sőt! Össze lehet ám szedni a kavicsokat, és polifoamra ragasztgava terápiás szőnyegként a lakásban elhelyezve egész évben dolgoztathatjuk az ellustult talpizmokat ? A jég/görkorcsolya, gördeszka, roller mind segít edzeni a talpat! Jó boltozatú láb esetén a nagy lábujj, a kis lábujj és a sarok alatt látunk bőrkeményedést. Persze, ha többségében ülünk, pihe-puha marad a talp ?
0 hozzászólás